De nominaties voor de 86ste uitreiking van de Academy Awards zijn zopas bekendgemaakt door voorzitter  Cheryl Boone Isaacs en acteur Chris Hemsworth in Los Angeles. Zoals verwacht deden de voornaamste Golden Globe winnaars het ook hier prima. AMERICAN HUSTLE, de oplichterskomedie van David O. Russell, werd genomineerd voor 10 beeldjes, net als Alfonso Cuaron’s ruimte epos GRAVITY. Het slavendrama 12 YEARS A SLAVE van Steve McQueen kreeg er ééntje minder. Scorsese’s THE WOLF OF WALL STREET maakt kans op 5 prijzen. De Belgen doen ook opnieuw mee, want THE BROKEN CIRCLE BREAKDOWN van Felix Van Groeningen werd genomineerd in de categorie beste buitenlandse film.

Ook de animatiefilm ERNEST & CELESTINE, geregisseerd door de Belgen Stéphane Aubier en Vincent Patar en de Fransman Benjamin Renner, heeft een nominatie op zak.

In het belangrijkste segment, dat van beste film, krijgen AMERICAN HUSTLE, GRAVITY, 12 YEARS A SLAVE en THE WOLF OF WALL STREET concurrentie van CAPTAIN “Tom Hanks” PHILLIPS, Matthew McConaughey’s aidsdrama DALLAS BUYERS CLUB, Spike Jonze’s futuristische liefdesverhaal HER, de zwart-wit film NEBRASKA,  en PHILOMENA met Judi Dench.

De uitreiking zelf gaat door op 2 maart en wordt dit jaar gepresenteerd door talkshow presentatrice Ellen DeGeneres. Zij volgt daarmee Seth MacFarlane op, de Family Guy bedenker die vorig jaar voor enkele rare blikken in het publiek zorgde.

Bekijk onderaan de volledige lijst van genomineerden.
_______________________________________________________________

Beste Film

“12 Years a Slave”
“American Hustle”
“Captain Phillips”
“Dallas Buyers Club”
“Gravity”
“Her”
“Nebraska”
“Philomena”
“The Wolf of Wall Street”

Beste Actrice

Amy Adams – “American Hustle”
Cate Blanchett – “Blue Jasmine”
Sandra Bullock – “Gravity”
Judi Dench – “Philomena”
Meryl Streep – “August: Osage County”

Beste Acteur

Chiwetel Ejiofor – “12 Years a Slave”
Christian Bale – “American Hustle”
Leonardo DiCaprio – “The Wolf Of Wall Street”
Matthew McConaughey – “Dallas Buyers Club”
Bruce Dern – “Nebraska”

Beste Mannelijke Bijrol

Michael Fassbender – “12 Years a Slave”
Bradley Cooper – “American Hustle”
Barkhad Abdi – “Captain Phillips”
Jared Leto – “Dallas Buyers Club”
Jonah Hill – “The Wolf Of Wall Street”

Beste Vrouwelijke Bijrol

Lupita Nyong’o – “12 Years a Slave”
Jennifer Lawrence – “American Hustle”
Julia Roberts – “August: Osage County”
June Squibb – “Nebraska”
Sally Hawkins “Blue Jasmine”

Beste Regie

Steve McQueen – “12 Years a Slave”
David O. Russell – “American Hustle”
Alfonso Cuaron – “Gravity”
Martin Scorses – “The Wolf of Wall Street”
Alexander Payne – “Nebraska”

Beste Originele Scenario

Eric Warren Singer & David O. Russell – “American Hustle”
Woody Allen – “Blue Jasmine”
Spike Jonze – “Her”
Bob Nelson – “Nebraska”
“Dallas Buyers Club”

Beste Geadapteerde Scenario

John Ridley – “12 Years a Slave”
Julie Delpy, Ethan Hawke & Richard Linklater – “Before Midnight”
Billy Ray – “Captain Phillips”
Steve Coogan & Jeff Pope – “Philomena”
Terence Winter – “The Wolf of Wall Street”

Beste Animatiefilm

“The Croods”
“Ernest & Celestine”
“Frozen”
“Monsters University”
“The Wind Rises”

Beste Buitenlandse Film

“The Broken Circle Breakdown”
“La Grande Bellezza”
“Jagten”
“The Missing Picture”
“Omar”

Cinematografie

“The Grandmaster” Philippe Le Sourd
“Gravity” Emmanuel Lubezki
“Inside Llewyn Davis” Bruno Delbonnel
“Nebraska” Phedon Papamichael
“Prisoners” Roger A. Deakins

Editing

“American Hustle” Jay Cassidy, Crispin Struthers & Alan Baumgarten
“Captain Phillips” Christopher Rouse
“Dallas Buyers Club” John Mac McMurphy & Martin Pensa
“Gravity” Alfonso Cuarón and Mark Sanger
“12 Years a Slave” Joe Walker

Productie Design

“American Hustle” Production Design: Judy Becker; Set Decoration: Heather Loeffler
“Gravity” Production Design: Andy Nicholson; Set Decoration: Rosie Goodwin and Joanne Woollard
“The Great Gatsby” Production Design: Catherine Martin; Set Decoration: Beverley Dunn
“Her” Production Design: K.K. Barrett; Set Decoration: Gene Serdena
“12 Years a Slave” Production Design: Adam Stockhausen; Set Decoration: Alice Baker

Kostuum Design

“American Hustle” Michael Wilkinson
“The Grandmaster” William Chang Suk Ping
“The Great Gatsby” Catherine Martin
“The Invisible Woman” Michael O’Connor
“12 Years a Slave” Patricia Norris

Make-up en Haar

“Dallas Buyers Club” Adruitha Lee and Robin Mathews
“Jackass Presents: Bad Grandpa” Stephen Prouty
“The Lone Ranger” Joel Harlow and Gloria Pasqua-Casny

Beste Originele Muziekscore

“The Book Thief” John Williams
“Gravity” Steven Price
“Her” William Butler and Owen Pallett
“Philomena” Alexandre Desplat
“Saving Mr. Banks” Thomas Newman

Beste Origineel Nummer

“Alone Yet Not Alone” from “Alone Yet Not Alone”
Music by Bruce Broughton; Lyric by Dennis Spiegel
“Happy” from “Despicable Me 2”
Music and Lyric by Pharrell Williams
“Let It Go” from “Frozen”
Music and Lyric by Kristen Anderson-Lopez and Robert Lopez
“The Moon Song” from “Her”
Music by Karen O; Lyric by Karen O and Spike Jonze
“Ordinary Love” from “Mandela: Long Walk to Freedom”
Music by Paul Hewson, Dave Evans, Adam Clayton and Larry Mullen; Lyric by Paul Hewson

Sound Mixing

“Captain Phillips” Chris Burdon, Mark Taylor, Mike Prestwood Smith and Chris Munro
“Gravity” Skip Lievsay, Niv Adiri, Christopher Benstead and Chris Munro
“The Hobbit: The Desolation of Smaug” Christopher Boyes, Michael Hedges, Michael Semanick and Tony Johnson
“Inside Llewyn Davis” Skip Lievsay, Greg Orloff and Peter F. Kurland
“Lone Survivor” Andy Koyama, Beau Borders and David Brownlow

Sound Editing

“All Is Lost” Steve Boeddeker and Richard Hymns
“Captain Phillips” Oliver Tarney
“Gravity” Glenn Freemantle
“The Hobbit: The Desolation of Smaug” Brent Burge
“Lone Survivor” Wylie Stateman

Visuele Effecten

“Gravity” Tim Webber, Chris Lawrence, Dave Shirk and Neil Corbould
“The Hobbit: The Desolation of Smaug” Joe Letteri, Eric Saindon, David Clayton and Eric Reynolds
“Iron Man 3” Christopher Townsend, Guy Williams, Erik Nash and Dan Sudick
“The Lone Ranger” Tim Alexander, Gary Brozenich, Edson Williams and John Frazier
“Star Trek Into Darkness” Roger Guyett, Patrick Tubach, Ben Grossmann and Burt Dalton

Beste Documentaire

“20 Feet From Stardom”
“The Act of Killing”
“The Square”
“Cutie And The Boxer”
“Dirty Wars”

Beste Documentaire (kortfilm)

“CaveDigger” Jeffrey Karoff
“Facing Fear” Jason Cohen
“Karama Has No Walls” Sara Ishaq
“The Lady in Number 6: Music Saved My Life” Malcolm Clarke & Nicholas Reed
“Prison Terminal: The Last Days of Private Jack Hall” Edgar Barens

Beste Geanimeerde Kortfilm

“Feral” Daniel Sousa and Dan Golden
“Get a Horse!” Lauren MacMullan & Dorothy McKim
“Mr. Hublot” Laurent Witz & Alexandre Espigares
“Possessions” Shuhei Morita
“Room on the Broom” Max Lang & Jan Lachauer

Beste Kortfilm

“Aquel No Era Yo (That Wasn’t Me)” Esteban Crespo
“Avant Que De Tout Perdre (Just before Losing Everything)” Xavier Legrand & Alexandre Gavras
“Helium” Anders Walter and Kim Magnusson
“Pitääkö Mun Kaikki Hoitaa? (Do I Have to Take Care of Everything?)” Selma Vilhunen and Kirsikka Saari
“The Voorman Problem” Mark Gill & Baldwin Li