oscars_theobservants

De genomineerden voor de Britse filmawards zijn aangekondigd. Steven Spielbergs ‘Lincoln’ staat er, met het oog op de Oscars, alvast het beste voor. De film over de eerste president van de VS kreeg namelijk 10 nominaties. Vreemd genoeg was geen daarvan weggelegd voor de regisseur zelf. ‘Les Misérables’ en ‘Life of Pi’ kregen elk 9 nominaties. ‘Skyfall’, de laatste James Bond film kreeg er 8, maar komt niet in aanmerking voor “Beste Film”. Dat geldt wel voor ‘Argo’ (7 nominaties) en ‘Zero Dark Thirty’ (4 nominaties).

lincoln genomineerd bafta

Geen al te grote verrassingen dus. Het zal dan ook morgen tussen bovengenoemde films (zonder ‘Skyfall’) gaan, wanneer de Oscar nominaties door Seth McFarlane en Emma Stone zullen worden bekendgemaakt.

Hieronder de genomineerden voor de BAFTA AWARDS 2013:

Beste Film
_________________________________________________________

ARGO (Ben Affleck, Grant Heslov, George Clooney)
LES MISÉRABLES (Tim Bevan, Eric Fellner, Debra Hayward, Cameron Mackintosh)
LIFE OF PI (Ang Lee, Gil Netter, David Womark)
LINCOLN (Steven Spielberg, Kathleen Kennedy)
ZERO DARK THIRTY (Kathryn Bigelow, Mark Boal, Megan Ellison)


Alexander Korda Award voor beste Britse film van het jaar

_________________________________________________________
ANNA KARENINA
Joe Wright
THE BEST EXOTIC MARIGOLD HOTEL
John Madden
LES MISÉRABLES  
Tom Hooper
SEVEN PSYCHOPATHS Martin McDonagh
SKYFALL Sam Mendes

Beste Acteur
_________________________________________________________
BEN AFFLECK
Argo
BRADLEY COOPER
Silver Linings Playbook
DANIEL DAY-LEWIS
Lincoln
HUGH JACKMAN
Les Misérables
JOAQUIN PHOENIX
The Master

Beste Actrice
_________________________________________________________
EMMANUELLE RIVA
Amour
HELEN MIRREN
Hitchcock
JENNIFER LAWRENCE
Silver Linings Playbook
JESSICA CHASTAIN
Zero Dark Thirty
MARION COTILLARD
Rust and Bone

Beste Manelijke Bijrol
_________________________________________________________
ALAN ARKIN
Argo
CHRISTOPH WALTZ
Django Unchained
JAVIER BARDEM
Skyfall
PHILIP SEYMOUR HOFFMAN
The Master
TOMMY LEE JONES
Lincoln

Beste Vrouwelijke Bijrol
_________________________________________________________
AMY ADAMS
The Master
ANNE HATHAWAY
Les Misérables
HELEN HUNT
The Sessions
JUDI DENCH
Skyfall
SALLY FIELD
Lincoln

David Lean Award voor beste regie
_________________________________________________________
AMOUR
Michael Haneke
ARGO
Ben Affleck
DJANGO UNCHAINED
Quentin Tarantino
LIFE OF PI
Ang Lee
ZERO DARK THIRTY
Kathryn Bigelow

Beste originele Screenplay
_________________________________________________________
AMOUR
Michael Haneke
DJANGO UNCHAINED
Quentin Tarantino
THE MASTER
Paul Thomas Anderson
MOONRISE KINGDOM
Wes Anderson, Roman Coppola
ZERO DARK THIRTY
Mark Boal

Best geadapteerde Screenplay
_________________________________________________________
ARGO
Chris Terrio
BEASTS OF THE SOUTHERN WILD
Lucy Alibar, Benh Zeitlin
LIFE OF PI
David Magee
LINCOLN
Tony Kushner
SILVER LININGS PLAYBOOK
David O. Russell

Cinematografie
_________________________________________________________
ANNA KARENINA
Seamus McGarvey
LES MISÉRABLES
Danny Cohen
LIFE OF PI
Claudio Miranda
LINCOLN
Janusz Kaminski
SKYFALL
Roger Deakins

Editing
_________________________________________________________
ARGO
William Goldenberg
DJANGO UNCHAINED
Fred Raskin
LIFE OF PI
Tim Squyres
SKYFALL
Stuart Baird
ZERO DARK THIRTY
Dylan Tichenor, William Goldenberg

Production Design
_________________________________________________________
ANNA KARENINA
Sarah Greenwood, Katie Spencer
LES MISÉRABLES
Eve Stewart, Anna Lynch-Robinson
LIFE OF PI
David Gropman, Anna Pinnock
LINCOLN
Rick Carter, Jim Erickson
SKYFALL
Dennis Gassner, Anna Pinnock

Kostuums
_________________________________________________________
ANNA KARENINA
Jacqueline Durran
GREAT EXPECTATIONS
Beatrix Aruna Pasztor
LES MISÉRABLES
Paco Delgado
LINCOLN
Joanna Johnston
SNOW WHITE AND THE HUNTSMAN
Colleen Atwood

Anthony Asquith Award voor film muziek
_________________________________________________________
ANNA KARENINA
Dario Marianelli
ARGO
Alexandre Desplat
LIFE OF PI
Mychael Danna
LINCOLN
John Williams
SKYFALL
Thomas Newman

Make Up/Haar
_________________________________________________________
ANNA KARENINA
Ivana Primorac
HITCHCOCK
Julie Hewett, Martin Samuel, Howard Berger
THE HOBBIT: AN UNEXPECTED JOURNEY
Peter Swords King, Richard Taylor, Rick Findlater
LES MISÉRABLES
Lisa Westcott
LINCOLN
Lois Burwell, Kay Georgiou

Sound
_________________________________________________________
DJANGO UNCHAINED
Mark Ulano, Michael Minkler, Tony Lamberti, Wylie Stateman
THE HOBBIT: AN UNEXPECTED JOURNEY
Tony Johnson, Christopher Boyes, Michael Hedges, Michael Semanick, Brent Burge, Chris Ward
LES MISÉRABLES
Simon Hayes, Andy Nelson, Mark Paterson, Jonathan Allen, Lee Walpole, John Warhurst
LIFE OF PI
Drew Kunin, Eugene Gearty, Philip Stockton, Ron Bartlett, D. M. Hemphill
SKYFALL
Stuart Wilson, Scott Millan, Greg P. Russell, Per Hallberg, Karen Baker Landers

Special Visual Effects
_________________________________________________________
THE DARK KNIGHT RISES
Paul Franklin, Chris Corbould, Peter Bebb, Andrew Lockley
THE HOBBIT: AN UNEXPECTED JOURNEY
Joe Letteri, Eric Saindon, David Clayton, R. Christopher White
LIFE OF PI
Bill Westenhofer, Guillaume Rocheron, Erik-Jan De Boer
THE AVENGERS
Nog te bevestigen
PROMETHEUS
Richard Stammers, Charley Henley, Trevor Wood, Paul Butterworth

Beste niet-Engelstalige film
_________________________________________________________
AMOUR
Michael Haneke, Margaret Ménégoz
HEADHUNTERS
Morten Tyldum, Marianne Gray, Asle Vatn
THE HUNT
Thomas Vinterberg, Sisse Graum Jørgensen, Morten Kaufmann
RUST AND BONE
Jacques Audiard, Pascal Caucheteux
UNTOUCHABLE
Eric Toledano, Olivier Nakache, Nicolas Duval Adassovsky, Yann Zenou, Laurent Zeitoun

Beste animatiefilm
_________________________________________________________
BRAVE
Mark Andrews, Brenda Chapman
FRANKENWEENIE
Tim Burton
PARANORMAN
Sam Fell, Chris Butler

Beste Documentaire
_________________________________________________________
THE IMPOSTER
Bart Layton, Dimitri Doganis
MARLEY
Kevin Macdonald, Steve Bing, Charles Steel
McCULLIN
David Morris, Jacqui Morris
SEARCHING FOR SUGAR MAN
Malik Bendjelloul, Simon Chinn
WEST OF MEMPHIS
Amy Berg

Orange Wednesdays Rising Star Award
_________________________________________________________
ELIZABETH OLSEN
ANDREA RISEBOROUGH
SURAJ SHARMA
JUNO TEMPLE
ALICIA VIKANDER

 

Veelbelovend debuut van een Britse schrijver, regisseur of producer
_________________________________________________________
BART LAYTON
(Director), DIMITRI DOGANIS (Producer) The Imposter
DAVID MORRIS
(Director), JACQUI MORRIS (Director/Producer) McCullin
DEXTER FLETCHER
(Director/Writer), DANNY KING (Writer) Wild Bill
JAMES BOBIN
(Director) The Muppets
TINA GHARAVI
(Director/Writer) I Am Nasrine

Beste animatie kortfilm
_________________________________________________________
HERE TO FALL
Kris Kelly, Evelyn McGrath
I’M FINE THANKS
Eamonn O’Neill
THE MAKING OF LONGBIRD
Will Anderson, Ainslie Henderson

Beste kortfilm
_________________________________________________________
THE CURSE
Fyzal Boulifa, Gavin Humphries
GOOD NIGHT
Muriel d’Ansembourg, Eva Sigurdardottir
SWIMMER
Lynne Ramsay, Peter Carlton, Diarmid Scrimshaw
TUMULT
Johnny Barrington, Rhianna Andrews
THE VOORMAN PROBLEM
Mark Gill, Baldwin Li