Vandaag is in Parijs de officiële line-up van het Filmfestival van Cannes aangekondigd.

Onder de regisseurs die op deze 67e editie hun nieuwste werk in de hoofdcompetitie komen voorstellen vinden we namen als Jean-Luc Godard, de gebroeders Dardenne, Atom Egoyan, David Cronenberg, Mike Leigh, Tommy Lee Jones en Xavier Dolan.

In de categorie Un Certain Regard (waar elk jaar het creatievere werk wordt gelanceerd) vinden we het regiedebuut van Ryan Gosling terug (HOW TO CATCH A MONSTER heet nu LOST RIVER), alsook de nieuwste van acteur/regisseur Matthieu Amalric (THE BLUE ROOM), een documentaire van Wim Wenders en Juliano Ribeiro Salgado (THE SALT OF THE EARTH) en de langverwachte dubbelfilm van Ned Benson (THE DISAPPEARANCE OF ELEONOR RIGBY: HIM AND HER), met Jessica Chastain.

Zoals eerder vermeld opent GRACE OF MONACO (met Nicole Kidman) het evenement op 14 mei.

Alvorens we in de komende dagen dieper ingaan op enkele van deze films kan je de complete line-up onderaan bekijken:

 

COMPETITIE

foxcatcher

Steve Carrell & Channing Tatum in FOXCATCHER.

“Goodbye to Language” (Jean-Luc Godard)

“The Captive” (Atom Egoyan)

“Clouds of Sils Maria” (Olivier Assayas)

“Foxcatcher” (Bennett Miller)

“The Homesman” (Tommy Lee Jones)

“Jimmy’s Hall” (Ken Loach)

“La Meraviglie” (Alice Rohrwacher)

“Leviathan” (Andrei Zvyaginstev)

“Maps to the Stars” (David Cronenberg)

“Mommy” (Xavier Dolan)

“Mr. Turner” (Mike Leigh)

“Saint Laurent” (Bertrand Bonello)

“The Search” (Michel Hazanavicius)

“Still the Water” (Naomi Kawase)

“Timbuktu” (Abderrahmane Sissako)

“Deux jours, Une nuit” (Jean-Pierre en Luc Dardenne)

“Wild Tales” (Damian Szifron)

“Winter Sleep” (Nuri Bilge Ceylan)

 

BUITEN COMPETITIE

“Coming Home” (Zhang Yimou)

“How to Train Your Dragon 2” (Dean DeBlois)

“Les Gens du Monde” (Yves Jeuland)

 

OPENINGSFILM

“Grace of Monaco” (Olivier Dahan)

 

UN CERTAIN REGARD

Ryan-Gosling-Directing-Matt-Smith-How-Catch-Monster

Matt Smith in LOST RIVER, het regiedebuut van Ryan Gosling.

OPENER: “Party Girl” (Marie Amachoukeli-Barsacq, Claire Burger, Samuel Theis)

“Amour fou” (Jessica Hausner)

“Bird People” (Pascale Ferran)

“The Blue Room” (Mathieu Amalric)

“Charlie’s Country” (Rolf de Heer)

“Dohee-ya” (July Jung)

“Eleanor Rigby” (Ned Benson)

“Fantasia” (Wang Chao)

“Harcheck mi headro” (Keren Yedaya)

“Hermosa juventud” (Jaime Rosales)

“Incompresa” (Asia Argento)

“Jauja” (Lisandro Alonso)

“Lost River” (Ryan Gosling)

“Run” (Philippe Lacote)

“The Salt of the Earth” (Wim Wenders en Juliano Ribeiro Salgado)

“Snow in Paradise” (Andrew Hulme)

“Titli” (Kanu Behl)

“Tourist” (Ruben Ostlund)

“Xenia” (Panos Koutras)

 

MIDDERNACHTFILMS

“The Rover” (David Michod)

“The Salvation” (Kristian Levring)

“The Target” (Yoon Hong-seung)

 

SPECIALE VOORSTELLINGEN

“The Bridges of Sarajevo” (meerdere regisseurs)

“Eau argentee” (Mohammed Ossama)

“Maidan” (Sergei Loznitsa)

“Red Army” (Polsky Gabe)

“Caricaturistes – Fantassins de la democratie” (Stephanie Valloatto)