De 67e editie van het filmfestival van Cannes is een feit. De jury, onder leiding van voorzitter Jane Campion, heeft de hele dag gedelibereerd en is tot een beslissing gekomen. Nuri Bilge Ceylans drie en een half uur durend drama Winter Sleep won de Gouden Palm, terwijl onze landgenoten, de Dardennes, met lege handen naar huis moesten.

Bekijk de winnaarslijst onderaan:

2014 FESTIVAL DE CANNES WINNERS:

PALME D’OR
Winter Sleep” van Nuri Bilge Ceylan

GRAND PRIX
La Meraviglie” van Alice Rohrwacher

PRIX DE LA MISE EN SCEN (BESTE REGIE)
Bennett Miller met Foxcatcher 

PRIX DU SCENARIO (BESTE SCREENPLAY)
Leviathan” van Andrei Zvyagintsev

CAMERA D’OR (BESTE DEBUUT)
Party Girl” van Marie Amachoukeli-Barsacq,Claire Burger & Samuel Theis 

PRIX DU JURY (JURY PRIJS)
Mommy” van Xavier Dolan
Goodbye to Language” van Jean-Luc Godard 
PRIX D’INTERPRETATION FEMININE (BESTE ACTRICE)
Julianne Moore in “Maps to the Stars” van David Cronenberg

PRIX D’INTERPRETATION MASCULINE (BESTE ACTEUR)
Timothy Spall in “Mr Turner” van Mike Leigh

———————————————-

UN CERTAIN REGARD

PRIZE OF UN CERTAIN REGARD
White God” van Kornél Mundruczo

JURY PRIZE – UN CERTAIN REGARD
Force Majeure” van Ruben Ostlund

SPECIAL JURY PRIZE – UN CERTAIN REGARD
The Salt of the Earth” van Wim Wenders

ENSEMBLE TALENT PRIZE – UN CERTAIN REGARD
De cast van “Party Girl

BEST ACTOR – UN CERTAIN REGARD
David Gulpilil in “Charlie’s Country” van Rolf De Heer

———————————————-

DIRECTORS’ FORTNIGHT

ART CINEMA AWARD
Love At First Fight” van Thomas Cailley 

SACD PRIZE
Love At First Fight” van Thomas Cailley (

EUROPA CINEMA LABEL PRIZE
Love At First Fightvan Thomas Cailley 

———————————————-

CRITICS’ WEEK

NESPRESSO GRAND PRIZE
The Tribe” van Myroslav Slaboshpytskiy

FRANCE 4 VISIONARY AWARD
The Tribe” van Myroslav Slaboshpytskiy 

SACD AWARD
Hope” van Boris Lojkine

SONY CINEALTA DISCOVERY PRIZE
A Ciambra” van Jonas Carpignano

CANAL+ AWARD
Crocodile” van Gaëlle Denis

GAN FOUNDATION SUPPORT FOR DISTRIBUTION
The Tribe” van Myroslav Slaboshpytskiy 

———————————————-

FIPRESCI

FIPRESCI PRIZE – COMPETITION PRIZE
Winter Sleep” van Nuri Bilge Ceylan

FIPRESCI PRIZE – UN CERTAIN REGARD PRIZE
Jauja” van Lisandro Alonso

FIPRESCI PRIZE – PARALLEL SECTION
Love At First Fight” van Thomas Cailley 

———————————————-

ECUMENICAL JURY PRIZE
Timbuktu” van Abderrahmane Sissako

ECUMENICAL JURY PRIZE – SPECIAL MENTION

The Salt of the Earth” van Wim Wenders  

Beautiful Youth” van Jaime Rosales